Czechmusic.net
... průvodce českou a slovenskou hudbou...

Aktuality


Okoř se šťávou (2.6.2012) (recenze koncertu) 06.06.2012

Tady je pár fotek a postřehů z letošního fetivalu Okoř se šťávou.
  Bohužel jsem dorazil s malým zpožděním, takže mi utekla Vltava, a nemohl jsem zůstat až do konce, takže mi utekl i Vašek Neckář, Olympic a Charlie Straight. Ale i tak to bylo velmi příjemné odpoledne.

Parade_Marche"
  hardrockový Parade Marche
Misik_a_Hlas"
  zvuková zkouška ETC... + Ivan Hlas Tria, vpředu sedící Vladimír Mišík, za ním Ivan Hlas s bubeníkem Jiřím Zelenkou, vpředu stojící kytarista Norbi Kovács, za ním s houslemi Vladimír Pavlíček, vlevo zatím bez kytary Petr „Kulich“ Pokorný
Ivan_Hlas_Trio"
  stále ještě zvuková zkouška, vpředu Ivan Hlas Trio (Norbi Kovács-Ivan Hlas-Olin Nejezchleba), vzadu za Ivanem Hlasem kytarista a akordeonista ETC... Jiří Veselý, za sedícím Olinem vykukuje Vladimír Mišík, vpravo v červeném publicista Petr Korál, zde v roli moderátora
Vladimir_Misik"
  Vladimír Mišík sedící, zpívající
Lukas_Martinek"
  Lukáš Martínek & Private Earthquake Band (malá rada pro Petra Korála: Petře, nauč se správnou anglickou výslovnost slova private, je to jedno z nejdůležitějších slov období socialisticky reálného kapitalismu!)
Mandrage"
  Mandrage přitáhli později narozenou polovinu publika až k pódiu
Stay_Subway"
  Stay Subway udrželi fanoušky u pódia ...
Sto_zvirat"
  ... a Sto zvířat svým našlápnutým ska přilákali ještě další
Hentai_Corp"
  Hentai Corporation svým brutálním řevem nenechají nikoho netečným: buďto utečete, nebo se odvážete. Většina se odvázala. Při tomhle nářezu působí tak nějak přirozeně, že jen asi každé třetí slovo je slušné (a to jen díky tomu, že čeština postrádá sprosté předložky a spojky). O tom, že sprostá mluva nemusí vždy působit přirozeně, se přesvědčíme už za chvilku.
UDG"
  UDG byli možná nuceni přitvrdit víc, než původně zamýšleli, aby oproti předchozí kapele nepůsobili jako parta trampů u táboráku. Podařilo se, posluchači nevychladli.
Bags"
  Mladá kapela Bags má dost energie, aby rozpumpovanou atmosféru nepokazila, ale - jsou tu dvě velká ALE: stylově se zatím možná trochu hledají a ještě nemají úplně jasno, co vlastně chtějí hrát. To na takovéhle akci nevadí, originalitu tady nikdo moc neřeší, ale pokud se chtějí dostat dál než na druhou scénu na Okoři, budou na sobě muset popracovat. A to druhé ALE už bylo nakousnuto v souvislosti s kapelou Hentai Corporation. Pokud sprosté slovo z úst jejich frontmana nepřekvapí, pak to samé slovo z úst pohledné křehce vyhlížející zpěvačky v superkrátkých šatičkách působí - s prominutím - jako ho*no, servírované v drahé restauraci na zlatém podnosu napomádovaným číšníkem ve smokingu.
Ceske_srdce"
  České srdce, zde tak trochu domácí kapela, neb frontman Michal Šenbauer je tu hlavním pořadatelem. Jejich rock už není tak vyhraněně keltský jako kdysi, ale pořád je hraný od podlahy a má přesně tu šťávu, kterou festival slibuje ve svém názvu. Zahajovací Avalon a uzavírající Bosou nohou žárem jsou hity, které nestárnou. Škoda, že se nevešlo něco víc z Pohřebiště hitů, třeba taková Tri Martolod by určitě zvedla pár dalších lidí z dek na louce.
O5_a_Radecek"
  O5 a Radeček se snažili, ale neměli lehkou pozici. Po Českém srdci a před Wohnouty tu byli na vedlejší scéně odsouzeni jen do role přestávkových bavičů. Zhostili se jí se ctí.
Wohnout"
  Wohnouti byli jedním z očekávaných vrcholů večera. Podle vlastních slov se po "tahu" navazujícím na včerejší vystoupení v Třebíči nestihli vyspat. Možná v tom tentokrát opravdu bylo o trošku míň energie než jindy, ale Wohnouti jsou profíci, a únava neúnava, svůj standard si s přehledem udrželi. A Matěj Homola stihl i bavit, třeba když písničku Pedro se vrací uvedl pod aktualizovaným názvem: Pedro zvrací.
Stmivani"
  během vystoupení Wohnoutů se začalo rychle stmívat a taky ochlazovat
Stmivani"
  Imodium hrají hodně tvrdou hudbu a tvoří tak protipól následujícímu vystoupení Václava Neckáře.Poslední aktualizace 06.06.2012 www.Czechmusic.net